אודות עדי ז'ל
 
הרשמה לתחרות
 
קרן עדי
 
פרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב
 
תערוכות
 
פרסומים
 
פרוייקטים נוספים
 
צור קשר
 
חדשות
 
עמוד הבית    English
 
בלו פיינרו
פרטים על היצירה

שם היצירה: "כלולות- בצלם אלוהים"
שנת היצירה: 2005
מימדים: 160x220x10 ס"מ
עץ, נורות פלורוסנט

הצהרת האמן

היצירה "כלולות-בצלם אלוהים" היא ניסיון לתת ביטוי ויזואלי לשם האלהים, שהוא מושג אינסופי, בלתי-נראה, ואשר אסור היה לתארו בצורה מוחשית במסורת היהודית. זהו מושג של היחיד במינו, האחד שאינו ניתן לאף חלוקה.
השם י.ה.ו.ה מורכב מארבע אותיות היוצרות בבואן יחד את שם האלהים. ביצירה מסודרות אותיות אלה בצורה אנכית, כך שנוצר דימוי של גוף אדם. איבריה של דמות זו - הראש, הגוף, הידיים והרגליים - מורכבים משמונה חלקים, שמונה גופי ניאונים מוארים.
המספר 8 בהוויה היהודית מזכיר את ברית המילה, אותה עובר התינוק שמונה ימים לאחר לידתו, לפי ציווי אלוהי (בראשית יז ט-יד). ברית זו משמעה יצירת אחדות וברית עולם בין אלהים ובין עם ישראל.
המספר 8 בגימטריה מציין את האות ח', שצורתה כצורת חופה, המאחדת בין בני הזוג בטקס הנישואין-הכלולות (והיא אף האות הראשונה במלה זו).
ביצירה יש התייחסות לסיפור המופיע בספר הזהר (הקדמה, דף ח עמוד א) - והוא עוסק בליל חג השבועות, שהוא חג מתן תורה, ולכן גם חג ה"כלולות" של הקב"ה עם כנסת ישראל. מסופר שם שרבי שמעון בר יוחאי ותלמידיו היו עסוקים כל אותו הלילה בלימוד תורה, ומסבירים שם שכל "בני היכל הכלה", כלומר המקובלים (או תלמידי החכמים), צריכים להיות עם הכלה (=התורה) במשך כל הלילה שלפני החופה, כדי לשמח אותה ולשמוח איתה.

Powered by POENTA - leading e-business solutions    All Rights Reserved to The Adi Foundation    Copyright © 2006