אודות עדי ז'ל
 
הרשמה לתחרות
 
קרן עדי
 
פרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב
 
תערוכות
 
פרסומים
 
פרוייקטים נוספים
 
צור קשר
 
חדשות
 
עמוד הבית    English
 
נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן
פרטים על היצירה

שם היצירה: מנורה
שנת היצירה: 2006
מימדים: 50x30x4.4 ס"מ
מתכת ואקריליק

הצהרת האמן

כמעצבים אנו ניגשים אל עולם חפצי הקודש בעניין רב, שכן זהו תחום שבו החומר והרוח בלתי ניתנים להפרדה. אנו נהנים מהמיזוג המושלם של פשט ודרש בכל חפץ.
מנורת הקנים מגלמת בתוכה סמלים ומשמעויות מימי בית המקדש. זהו חפץ אשר בפרשנויות מסוימות נקשר עם אחדות ישראל, ובדרך ייצורו ועצם קיומו ממחיש את המקשה האחת ממנה כולנו עשויים. המנורה התאקלמה גם בימינו - כסמל המדינה, במטבעות, ובסמלי ארגונים ועמותות - והיא מייצגת תקומה ומיזוג גלויות, ולכאורה היא מכפיפה יהודים ממקומות שונים לחסות תחת אורה.
בעבודה זו יצרנו גוף יצוק בו מרחפים שבעה פמוטים, החוברים יחד לכדי מנורה. זהו גוף בעל פשטות צורנית המכיל בתוכו מורכבות וגיוון. הפמוטים שונים, ממקומות וזמנים שונים, והם שזורים בתווך מורגש ואינו נראה.
מבחינתנו, יכולים להיות לכל אחד מהמרכיבים מספר פירושים: כל אחד מהפמוטים יכול לייצג נפש יהודית, עדה, מצווה, ברכה, סיפור, זיכרון וכדומה; המעטפת השקופה, שכמעט ואינה נראית אך היא קיימת ומורגשת, יכולה לייצג את העם היהודי, משפחה, אמונה, אלוהים, מסורת, אהבה, אחווה, ועוד.
נראה לנו כי הפנים הרבות של היצירה מחזקות את אמירתנו אודות ההתלכדות לגוף אחד, ועל אף הפרשנויות הרבות והשונות - כולן מבטאות את היחיד והיחד.
אנו מקווים שריבוי ההקשרים והמטענים שהעבודה אוגדת יביאו לכך שכל מתבונן יפרש אותה בדרך הקרובה ללבו והמתאימה לראיית עולמו.

Powered by POENTA - leading e-business solutions    All Rights Reserved to The Adi Foundation    Copyright © 2006